Zdědili jste nebo zakoupili nemovitost vybavenou radiátory ústředního topení a plynovým kotlem, anebo topnou soustavou s tepelným výměníkem, zapojenou do krbu či krbových kamen, ale zdá se vám, že radiátory nehřejí tak, jak by měly, ačkoli topíte na plný výkon? Pak by mohl být problém v samotných radiátorech. Pokud si odmyslíme technickou závadu typu prasklých trubek či žeber, anebo vadné čerpadlo, můžete se tu setkat s jevem, o němž někteří lidé ani neuvažují – nánosy nečistot v topné soustavě.
Může se to zdát nepochopitelné, ale i uvnitř radiátorů a trubek se může vyskytovat značné množství odpadu. Jedná se zejména o zbytky koroze a také o bakterie, které se živí organickými i anorganickými látkami uvnitř topného systému. Jestliže se pak bakterie rozmnoží a vyprodukují dostatečné množství výkalů, mohou topení zanést až tak, že sníží jeho topný výkon na minimum. Nebude vám nic platné odvzdušňování, protože voda nebude moci cirkulovat topnou soustavou, bude to podobné, jako když si nehlídáte svou stravu, nekonzumujete dostatek ovoce a zeleniny a dalších potravin s vysokým obsahem hořčíku, a k tomu trpíte deficitem vitamínu D, čímž se vám budou zanášet cévy vápníkem, a můžete předčasně zemřít na infarkt myokardu nebo mozkovou mrtvici v důsledku ucpání některé důležité tepny nebo žíly.
Nenechte své topení ucpat nánosy bahna a dalších nečistot, zbytečně pak protopíte spoustu peněz a navíc vám bude v domě zima. Proč si přidělávat zbytečné starosti, když nám jich život a zejména zlí a nepřející lidé, chystají tolik, že je sotva zvládáme řešit.
A co je dobré vědět, je také fakt, že instalatéři v Praze https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha udržují nonstop havarijní servis, a že zasahují i v případě mnoha havarijních událostí v systémech jejich kompetence, tedy „voda – topení – plyn“. Havarijní servis je k dispozici nonstop 24 hodin denně po celý rok, bez výjimky.